Baza leków

Hitaxa – na czym polega działanie leku?

Hitaxa to lek, który pomaga zwalczyć uciążliwe objawy alergii. Jeśli jesteś alergikiem, z pewnością wiesz, że niektóre dolegliwości mogą znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jakie jest dokładne zastosowanie leku Hitaxa? Jakie są przeciwwskazania? Czy Hitaxa może wywoływać niepożądane dolegliwości? Sprawdź!

Hitaxa – co to jest?

Hitaxa to popularny lek przeciwalergiczny. Omawiany preparat dostępny jest wyłącznie na receptę, którą możesz otrzymać po konsultacji z lekarzem. Występuje w postaci tabletek oraz roztworu doustnego. Substancją czynną leku jest desloratadyna. 

Hitaxa – zastosowanie

Jeśli odczuwasz uciążliwe objawy związane z alergią, koniecznie udaj się do lekarza, który po przeprowadzeniu obszernego wywiadu oraz badań będzie w stanie zaproponować ci skuteczne leczenie, dzięki któremu pozbędziesz się dolegliwości. Lek Hitaxa stosowany jest zazwyczaj w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, a także pokrzywki. 

Hitaxa – dawkowanie i droga podania

Hitaxa to lek, który może być podawany zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jednak o konkretnej dawce, decyduje wyłącznie lekarz prowadzący. Nie powinieneś przekraczać zalecanej ilości leku. Preparat może być przyjmowany niezależnie od posiłków. Konkretna dawka zależy od wieku pacjenta i wynosi od 1,5 do 5 mg na dobę. Osoby powyżej 12. roku życia mogą przyjmować 5 mg na dobę.

Hitaxa – przeciwwskazania do stosowania

Zastanawiasz się, jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Hitaxa? Podobnie jak w przypadku każdego innego preparatu, przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Poza tym warto poinformować lekarza o przyjmowaniu innych leków, a także przewlekłych schorzeniach. 

Hitaxa – możliwe działania niepożądane

Działania niepożądane mogą pojawić się u pacjentów przyjmujących lek Hitaxa. Jednak ryzyko pojawienia się dolegliwości jest niewielkie i dotyczy również przyjmowania wielu innych leków. W przypadku omawianego preparatu wymienia się głównie:

  • bóle i zawroty głowy, 
  • zmęczenie, 
  • suchość w jamie ustnej, 
  • biegunkę. 

Hitaxa to popularny lek stosowany w objawowym leczeniu alergii. Dostępny jest wyłącznie na receptę i powinien być stosowany pod kontrolą lekarza.


Zobacz też:
Archiwum: kwiecień 2024