Baza leków

Tetralysal – jakie jest zastosowanie leku?

Tetralysal jest antybiotykiem stosowanym przede wszystkim w dermatologii i wenerologii. Wykorzystuje się go między innymi do leczenia trądziku pospolitego. Powinien być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Czy może wywoływać działania niepożądane? Sprawdź!

Tetralysal – co to jest?

Chcesz wiedzieć, czym jest Tetralysal? To antybiotyk dostępny jedynie na receptę. Możesz go uzyskać od dermatologa, jeśli zauważy wskazania do jego stosowania. Substancją czynną leku jest limecyklina. 

Tetralysal – zastosowanie

Zastanawiasz się, w jakich przypadkach stosować Tetralysal? Lek ten wykorzystywany jest zazwyczaj w leczeniu ciężkiego lub umiarkowanego nasilenia trądziku pospolitego, a także trądziku różowatego. 

Tetralysal – dawkowanie i droga podania

Lek Tetrarysal powinien być stosowany dokładnie tak, jak zalecił lekarz prowadzący. Preparat dostępny jest w formie kapsułek doustnych. Dermatolog z pewnością dokładnie będzie wiedział, w jakiej dawce i jak długo stosować Tetralysal. Według zaleceń dostępnych na ulotce leku dawkę 300 mg na dobę można przyjmować przez 12 tygodni. Takie dawkowanie zaleca się w przypadku leczenia trądziku pospolitego.

Tetralysal – przeciwwskazania do stosowania

Istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania antybiotyku Tetralysal. Przede wszystkim jest to nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Poza tym pacjent nie powinien przyjmować omawianego leku, jeśli stosuje retinoidy podawane ogólnie. Nie jest zalecany także kobietom w ciąży i karmiącym piersią. 

Tetralysal – możliwe działania niepożądane

Większość leków może wywoływać działania niepożądane, jednak trzeba pamiętać, że nie pojawiają się one u wszystkich pacjentów. W przypadku leku Tetralysal jest podobnie. Do niepożądanych dolegliwości można zaliczyć między innymi: 

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Lek Tetralysal to lek stosowany między innymi w leczeniu trądziku pospolitego. Dostępny jest wyłącznie na receptę i powinien być stosowany pod ścisłą kontrolą.


Zobacz też:
Archiwum: grudzień 2023