Baza leków

Heparegen – czym jest i kiedy się go stosuje? Sprawdź!

Heparegen to preparat, który wspomaga leczenie różnych chorób wątroby. Dostępny jest wyłącznie na receptę i sprzedawany w formie tabletek. Może pomóc również pacjentom z uszkodzoną wątrobą na skutek zatrucia alkoholem lub lekami. Poznaj przeciwwskazania do stosowania leku!

Heparegen – co to jest?

Heparegen to lek, który z pewnością sprawdzi się w przypadku pacjentów borykających się z chorobami wątroby o różnej etiologii. Substancją czynną leku jest kwas tiazolidynokarboksylowy. To substancja odpowiadająca za rozkład toksyn, co stanowi dużą pomoc i ochronę dla uszkodzonej wątroby. Pamiętaj, że preparat ten dostępny jest wyłącznie na receptę i powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. 

Heparegen – zastosowanie

Chcesz wiedzieć, jakie jest zastosowanie leku Heparegen? Otóż ten preparat stosowany jest głównie w przypadku ostrych i przewlekłych chorób wątroby, a także toksycznego uszkodzenia wątroby w wyniku nadużywania alkoholu, leków lub innych szkodliwych środków. 

Heparegen – dawkowanie i droga podania

Zastanawiasz się, jak dawkować Heparegen? Przede wszystkim przed przyjęciem omawianego leku, powinieneś skonsultować się z lekarzem i omówić pojawiające się dolegliwości. Specjalista po przeprowadzeniu obszernego wywiadu i wykonaniu niezbędnych badań będzie w stanie zdiagnozować problem, dobrać skuteczne leczenie i przede wszystkim właściwą dawkę leku. 

Heparegen – przeciwwskazania do stosowania

Leku Heparegen nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik, podczas ciąży i karmienia piersią, a także u dzieci poniżej szóstego roku życia. Poza tym nie należy przyjmować leku na własną rękę. Heparegen dostępny jest wyłącznie na receptę po konsultacji z lekarzem i wyraźnych wskazaniach do zastosowania leku. 

Heparegen – możliwe działania niepożądane

W przypadku przyjmowania leku Heparegen niepożądane skutki pojawiają się bardzo rzadko. Należą do nich głównie nudności i wymioty. Wystarczy obserwować reakcję swojego organizmu i w razie pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości, skonsultuj się z lekarzem. 

Heparegen to lek wspomagający prawidłową pracę wątroby. Stosowany jest w przypadku ostrych i przewlekłych schorzeń wątroby, a także toksycznych uszkodzeń. Przyjmowanie leku powinno się odbywać dokładnie według zaleceń lekarza.


Zobacz też:
Archiwum: listopad 2023