Baza leków

Neoparin – jakie jest zastosowanie leku? Dowiedz się, jak dawkować Neoparin!

Neoparin to lek, który możesz uzyskać na receptę od kardiologa. Wykazuje działanie przeciwzakrzepowe. Preparat jest dostępny w postaci roztworu, który podaje się dożylnie lub podskórnie. Sprawdź, jakie są przeciwwskazania do stosowania leku!

Neoparin – co to jest?

Neoparin jest lekiem dostępnym w aptekach wyłącznie na receptę, która wydawana jest przez kardiologa, jeśli uzna, że zachodzą poważne wskazania do stosowania omawianego leku. Nie powinno się stosować go na własną rękę. Neoparin to lek przeciwzakrzepowy, a jego czynną substancją jest heparyna. Produkt występuje wyłącznie w postaci roztworu do wstrzykiwań i powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza.

Neoparin – zastosowanie

Zastanawiasz się, w jakich przypadkach stosuje się lek Neoparin? Lekarz może przepisać omawiany preparat, jeśli borykasz się z zakrzepicą żył głębokich, a także przy zawale mięśnia sercowego i niestabilnej dławicy piersiowej. Lek często podawany jest również pacjentom, którzy przeszli hemodializę w krążeniu pozaustrojowym. Pamiętaj, że jedynie doświadczony specjalista jest w stanie stwierdzić, jaki lek i dawka będzie odpowiednia w konkretnym przypadku. Nie podejmuj leczenia na własną rękę, bo możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Oddaj swoje zdrowie w ręce specjalistów. 

Neoparin – dawkowanie i droga podania

Jeśli chodzi o dawkowanie, Neoparin powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza – wszystko zależy od konkretnego przypadku. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Pacjent może przyjmować 1,5 mg leku na kilogram masy ciała raz na dobę lub dwa razy na dobę 1 mg na kilogram masy ciała.

Neoparin – przeciwwskazania do stosowania

Chcesz wiedzieć, jakie okoliczności wykluczają możliwość stosowania leku Neoparin? Nie należy przyjmować go w ciąży i podczas karmienia piersią, chyba że lekarz zadecyduje inaczej. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość pacjenta na którykolwiek ze składników leku. 

Neoparin – możliwe działania niepożądane

Neoparin, tak samo, jak inne leki może wywoływać działania niepożądane. Zaliczyć można do nich między innymi: 

zmniejszenie liczby płytek krwi i krwotoki. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów należy od razu skonsultować się z lekarzem. 

Neoparin to lek przeciwzakrzepowy wydawany wyłącznie na receptę. Powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza i pod jego kontrolą. 


Zobacz też:
Archiwum: marzec 2024