Baza leków

Olfen – kiedy można go stosować? Sprawdź!

Olfen to lek przeciwzapalny, który dostępny jest wyłącznie na receptę. Zaliczany jest do tak zwanych leków NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest przydatny w leczeniu objawowym bólu i stanów zapalnych. Przed zażyciem warto zapoznać się z możliwymi działaniami niepożądanymi. 

Olfen – co to jest?

Olfen to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który możesz otrzymać wyłącznie na receptę. Stosowany jest w leczeniu objawowym stanów zapalnych w organizmie. Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy, wykazujący działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. 

Olfen – zastosowanie

Zastanawiasz się, w jakich przypadkach lekarz może zdecydować o włączeniu do terapii leku Olfen? Preparat zazwyczaj jest stosowany w przypadku ostrych lub przewlekłych stanów zapalnych stawów, reumatycznych stanów zapalnych tkanek miękkich, obrzęków i bólu związanego z kontuzją. 

Olfen – dawkowanie i droga podania

Omawiany preparat dostępny jest wyłącznie na receptę. Możesz go przyjmować w postaci tabletek doustnych. Konkretna dawka powinna być ustalona przez lekarza prowadzącego. Zaleca się stosowanie od 1 do 3 tabletek na dobę. Pamiętaj, aby nie przekraczać tej ilości i przestrzegać zaleceń lekarza. 

Olfen – przeciwwskazania do stosowania

Podstawowym przeciwwskazaniem do stosowania omawianego leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składniku preparatu, a także niewydolność serca, nerek i wątroby, ciąża i karmienie piersią. 

Olfen – możliwe działania niepożądane

Chcesz wiedzieć, jakie dolegliwości mogą być wynikiem stosowania leku Olfen? Preparat ten może powodować nudności i wymioty, zawroty i bóle głowy, bóle brzucha, wzdęcia i zmniejszony apetyt. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów koniecznie skonsultuj się z lekarzem. 

Olfen to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który powinien być stosowany pod kontrolą lekarza i zgodnie z jego zaleceniami. Nie podejmuj działań na własną rękę i zaufaj specjaliście.


Zobacz też:
Archiwum: luty 2024