Baza leków

Afobam – jakie jest zastosowanie leku?

Afobam to silny lek wspomagający leczenie stanów lękowych. Możesz otrzymać go wyłącznie w związku z zaleceniami psychiatry. Dostępny jest na receptę i powinien być stosowany zgodnie ze wskazówkami lekarza. Poznaj przeciwwskazania do stosowania leku!

Afobam – co to jest?

Jeśli na co dzień odczuwasz silny lęk, który uniemożliwia ci normalne funkcjonowanie, koniecznie udaj się do specjalisty, który będzie w stanie zdiagnozować twoje schorzenie i zaproponuje najlepszą metodę leczenia. W przypadku stanów lękowych konieczna jest pomoc psychiatry, który może wdrożyć leczenie farmakologiczne. Afobam to silny lek dostępny wyłącznie na receptę i stosowany w krótkotrwałym leczeniu silnych stanów lękowych. Warto wspomnieć o tym, że lek ten działa hamująco na wszystkich poziomach układu nerwowego. Substancją czynną preparatu jest alprazolam. 

Afobam – zastosowanie

Afobam stosuje się w leczeniu zespołu lęku napadowego z agorafobią lub bez niej, zespołu lęku uogólnionego, a także zespołu lęku z wtórnym obniżeniem nastroju. Jednak warto podkreślić, że lek ten powinien być stosowany wyłącznie w związku z zaleceniami lekarza psychiatry, który stwierdzi nasilenie objawów zaburzających codzienne funkcjonowanie. 

Afobam – dawkowanie i droga podania

Zastanawiasz się, jak dawkować Afobam? Zdecydowanie nie powinno się zażywać tego preparatu na własną rękę. Powinieneś być pod stalą kontrolą lekarza, który będzie obserwował zmiany i występowanie ewentualnych działań niepożądanych. Afobam to lek do krótkotrwałego stosowania wyłącznie w przypadku nasilenia objawów. Terapia tym preparatem nie powinna trwać dłużej niż 8 do 12 tygodni. 

Według zaleceń dostępnych na ulotce osoby dorosłe mogą przyjmować lek w dawce  0,5 mg 3 razy na dobę. Następnie zazwyczaj lekarz zwiększa tę dawkę. Lek należy stosować zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarza psychiatry. Maksymalna dawka to 10 mg na dobę.

Afobam – przeciwwskazania do stosowania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Afobam jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, a także:

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest również ciąża i karmienie piersią. 

Afobam – możliwe działania niepożądane

Jeśli chodzi o niepożądane działania, jakie może wywołać zażywanie leku Afobam, wymienia się głównie: 

  • bóle i zawroty głowy;
  • senność;
  • nadmierne zmęczenie;
  • obniżenie nastroju;
  • zaburzenia pamięci. 

Afobam to lek do krótkotrwałego stosowania wyłącznie według zaleceń lekarza psychiatry. Preparat stosowany jest w przypadku nasilenia stanów lękowych.


Zobacz też:
Archiwum: kwiecień 2024