Afobam to silny lek wspomagający leczenie stanów lękowych. Możesz otrzymać go wyłącznie w związku z zaleceniami psychiatry. Dostępny jest na receptę i powinien być stosowany zgodnie ze wskazówkami lekarza. Poznaj przeciwwskazania do stosowania leku!
Afobam – co to jest?
Jeśli na co dzień odczuwasz silny lęk, który uniemożliwia ci normalne funkcjonowanie, koniecznie udaj się do specjalisty, który będzie w stanie zdiagnozować twoje schorzenie i zaproponuje najlepszą metodę leczenia. W przypadku stanów lękowych konieczna jest pomoc psychiatry, który może wdrożyć leczenie farmakologiczne. Afobam to silny lek dostępny wyłącznie na receptę i stosowany w krótkotrwałym leczeniu silnych stanów lękowych. Warto wspomnieć o tym, że lek ten działa hamująco na wszystkich poziomach układu nerwowego. Substancją czynną preparatu jest alprazolam.
Afobam – zastosowanie
Afobam stosuje się w leczeniu zespołu lęku napadowego z agorafobią lub bez niej, zespołu lęku uogólnionego, a także zespołu lęku z wtórnym obniżeniem nastroju. Jednak warto podkreślić, że lek ten powinien być stosowany wyłącznie w związku z zaleceniami lekarza psychiatry, który stwierdzi nasilenie objawów zaburzających codzienne funkcjonowanie.
Afobam – dawkowanie i droga podania
Zastanawiasz się, jak dawkować Afobam? Zdecydowanie nie powinno się zażywać tego preparatu na własną rękę. Powinieneś być pod stalą kontrolą lekarza, który będzie obserwował zmiany i występowanie ewentualnych działań niepożądanych. Afobam to lek do krótkotrwałego stosowania wyłącznie w przypadku nasilenia objawów. Terapia tym preparatem nie powinna trwać dłużej niż 8 do 12 tygodni.
Według zaleceń dostępnych na ulotce osoby dorosłe mogą przyjmować lek w dawce 0,5 mg 3 razy na dobę. Następnie zazwyczaj lekarz zwiększa tę dawkę. Lek należy stosować zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarza psychiatry. Maksymalna dawka to 10 mg na dobę.
Afobam – przeciwwskazania do stosowania
Przeciwwskazaniem do stosowania leku Afobam jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, a także:
- ciężka niewydolność oddechowa;
- niewydolność wątroby;
- bezdech senny;
- wiek poniżej osiemnastego roku życia.
Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest również ciąża i karmienie piersią.
Afobam – możliwe działania niepożądane
Jeśli chodzi o niepożądane działania, jakie może wywołać zażywanie leku Afobam, wymienia się głównie:
- bóle i zawroty głowy;
- senność;
- nadmierne zmęczenie;
- obniżenie nastroju;
- zaburzenia pamięci.
Afobam to lek do krótkotrwałego stosowania wyłącznie według zaleceń lekarza psychiatry. Preparat stosowany jest w przypadku nasilenia stanów lękowych.
Zobacz też:
- Xylometazolin – poznaj zastosowanie i możliwe działania niepożądane leku!
- Neoparin – jakie jest zastosowanie leku? Dowiedz się, jak dawkować Neoparin!
- Seronil – działanie, zastosowanie, przeciwwskazania
- Tetralysal – jakie jest zastosowanie leku?
- Milurit – poznaj zastosowanie i możliwe działania niepożądane leku!
- Tramal – czym jest i kiedy go stosować? Sprawdź!
- Olfen – kiedy można go stosować? Sprawdź!
- Heparegen – czym jest i kiedy się go stosuje? Sprawdź!