Baza leków

Structum – poznaj zastosowanie i dawkowanie leku!

Structum to lek występujący w postaci tabletek, który działa na układ kostno-mięśniowy. Stosowany jest w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Poznaj jego działanie, dawkowanie, a także sprawdź, jakie niepożądane dolegliwości może wywoływać. 

Structum – co to jest?

Chcesz wiedzieć, czym jest Structum? To lek, który dostępny jest w aptekach wyłącznie za okazaniem recepty. Działa na układ kostno-mieśniowy i jest stosowany u osób borykających się z chorobą zwyrodnieniową stawów. Substancją czynną omawianego leku jest sól kwasu chondroitynosiarkowego. Zastanawiasz się, jak działa lek Structum? Ten preparat hamuje aktywność enzymów litycznych w chrząstkach i pobudza biosyntezę proteoglikanów. To wszystko wpływa na spowolnienie procesów degeneracyjnych zachodzących w chrząstkach. 

Structum – zastosowanie

Structum jest lekiem stosowanym w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. 

Structum – dawkowanie i droga podania

Structum to preparat dostępny w postaci tabletek do stosowania doustnego. Należy stosować go dokładnie tak, jak zalecił lekarz i nie przekraczać wyznaczonej dawki. Stosowanie leku na własną rękę może jedynie doprowadzić do pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych. 

Structum – przeciwwskazania do stosowania

Podstawowym przeciwwskazaniem do stosowania leku Structum jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. To jednak nie wszystko – nie zaleca się podawania go osobom poniżej osiemnastego roku życia. Jeśli odczuwasz nieprzyjemne dolegliwości, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i wykonaniu badań, będzie w stanie wdrożyć odpowiednie leczenie. 

Structum – możliwe działania niepożądane

Każdy lek może wywoływać niepożądane skutki uboczne. Na szczęście nie pojawiają się one często u pacjentów. W przypadku leku Structum wymienia się między innymi: 

Może pojawić się także reakcja alergiczna w postaci wysypki. Warto obserwować swój organizm po zastosowaniu leku i zgłosić się do lekarza z ewentualnymi niepożądanymi dolegliwościami. 

Structum to preparat wspomagający leczenie objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.


Zobacz też:
Archiwum: kwiecień 2024