Baza leków

Chlorchinaldin – poznaj zastosowanie i dawkowanie preparatu!

Chlorchinaldin to bardzo popularny lek dostępny bez recepty i często stosowany przy przeziębieniu i grypie, gdy pojawia się ból gardła. Dostępny jest w postaci tabletek do ssania. Czy Chlorchinaldin może wywoływać działania niepożądane? Sprawdź!

Chlorchinaldin – co to jest?

Chlorchinaldin to lek dostępny bez recepty. Znajdziesz go w każdej aptece w formie tabletek do ssania. Wybierany jest przez pacjentów borykających się z infekcjami gardła, a także jamy ustnej i dziąseł. Substancją czynną leku jest chlorochinaldol, który ma działanie antybakteryjne i hamuje rozwój infekcji u pacjenta. 

Chlorchinaldin – zastosowanie

Zastanawiasz się, jakie jest zastosowanie leku Chlorchinaldin? Wiesz już, że zalecany jest pacjentom z infekcjami gardła, jamy ustnej oraz dziąseł. Może pomóc również wtedy, gdy w jamie ustnej pojawią się pleśniawki. Świetnie radzi sobie zarówno z zakażeniami bakteryjnymi, jak i grzybiczymi. 

Chlorchinaldin – dawkowanie i droga podania

Męczysz się z infekcją i uciążliwymi objawami? Chlorchinaldin to preparat, który może ci pomóc. Pamiętaj jednak, aby dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania i stosować się do zawartych w niej zaleceń lub do wskazań lekarza. Chlorchinaldin dostępny jest w formie tabletek do ssania, których nie należy rozgryzać. Zaleca się stosowanie 1 tabletki co 1-2 godziny. Nie należy natomiast przyjmować więcej niż 10 tabletek na dobę.

Chlorchinaldin – przeciwwskazania do stosowania

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, nie każdy pacjent borykający się z infekcją może stosować omawiany lek. Chlorchinaldin nie powinien być zażywany przez osoby wykazujące nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. W razie pojawienia się niepokojących objawów należy od razu udać się do lekarza. 

Chlorchinaldin – możliwe działania niepożądane

Działania niepożądane, które mogą się pojawić po przyjęciu dawki leku to podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, a także reakcje alergiczne, np. wysypka. 

Chlorchinaldin to popularny lek stosowany przy przeziębieniu i infekcjach gardła, jamy ustnej i dziąseł. Przed jego zastosowaniem zapoznaj się dokładnie z ulotką dołączoną do opakowania, a także przestrzegaj zaleceń lekarza.


Zobacz też:
Archiwum: luty 2024