Tramal to popularny lek o silnym działaniu przeciwbólowym. Jednak wydawany jest wyłącznie na receptę, dlatego nie należy stosować go na własną rękę. Sprawdź, jakie są przeciwwskazania i jakie mogą pojawić się działania niepożądane po spożyciu leku!
Tramal – co to jest?
Zastanawiasz się, czym jest Tramal? To bardzo silny lek przeciwbólowy, zaliczany do opioidów, który wydawany jest wyłącznie na receptę. Jedynie lekarz, po przeprowadzeniu obszernego wywiadu i wykonaniu badań, biorąc pod uwagę występujące dolegliwości, może przepisać omawiany lek. Substancją czynną jest w tym wypadku tramadol wstępujący w postaci chlorowodorku. Tramal można przyjmować w postaci tabletek, kropli, czopków, a także zastrzyków.
Tramal – zastosowanie
Tramal jest lekiem stosowanym u pacjentów odczuwających ból o umiarkowanym lub silnym natężeniu. To lek, który oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, hamuje wychwyt zwrotny noradrenaliny i powoduje zwiększone uwalnianie serotoniny. Wyłącznie lekarz może zadecydować o konieczności stosowania wspomnianego leku. Bardzo ważne jest, aby dokładnie przestrzegać jego zaleceń i nie działać na własną rękę.
Tramal – dawkowanie i droga podania
Lek Tramal należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza i nie przekraczać wskazanej przez niego dawki. Lek w postaci kapsułek lub kropli przyjmuje się doustnie, niezależnie od posiłków.
Tramal – przeciwwskazania do stosowania
Przed zażyciem leki zdecydowanie warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do stosowania leku. W przypadku omawianego leku będzie to:
- uzależnienie od opioidów;
- padaczka;
- zatrucie alkoholem;
- nadwrażliwość na tramadol lub substancje pomocnicze.
W przypadku ciąży i karmienia piersią koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Leku nie wolno łączyć z alkoholem. Jeśli przyjmujesz inne preparaty, powiadom o tym swojego lekarza.
Tramal – możliwe działania niepożądane
Tramal, podobnie jak inne leki, może wywoływać niepożądane dolegliwości. Jednymi z najczęstszych skutków ubocznych po zastosowaniu leku Tramal są zawroty głowy oraz nudności. Oprócz tego nieco rzadziej zdarzają się także:
- bóle głowy;
- nadmierna senność i zmęczenie;
- wymioty;
- kołatanie serca;
- krótki oddech;
- gorączka.
Tramal to silny lek przeciwbólowy, który powinien być stosowany wyłącznie w wyjątkowych przypadkach i zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.
Zobacz też:
- Dexaven – zastosowanie, dawkowanie, skutki uboczne
- Neoparin – jakie jest zastosowanie leku? Dowiedz się, jak dawkować Neoparin!
- Mydocalm – co to za lek i w jakich przypadkach się go stosuje? Sprawdź!
- Olfen – kiedy można go stosować? Sprawdź!
- Tramadol – dawkowanie, zastosowanie, przeciwwskazania
- Milurit – poznaj zastosowanie i możliwe działania niepożądane leku!
- Metypred – jak działa i kiedy go stosować?
- Heparegen – czym jest i kiedy się go stosuje? Sprawdź!