Olfen to lek przeciwzapalny, który dostępny jest wyłącznie na receptę. Zaliczany jest do tak zwanych leków NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest przydatny w leczeniu objawowym bólu i stanów zapalnych. Przed zażyciem warto zapoznać się z możliwymi działaniami niepożądanymi.
Olfen – co to jest?
Olfen to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który możesz otrzymać wyłącznie na receptę. Stosowany jest w leczeniu objawowym stanów zapalnych w organizmie. Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy, wykazujący działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Olfen – zastosowanie
Zastanawiasz się, w jakich przypadkach lekarz może zdecydować o włączeniu do terapii leku Olfen? Preparat zazwyczaj jest stosowany w przypadku ostrych lub przewlekłych stanów zapalnych stawów, reumatycznych stanów zapalnych tkanek miękkich, obrzęków i bólu związanego z kontuzją.
Olfen – dawkowanie i droga podania
Omawiany preparat dostępny jest wyłącznie na receptę. Możesz go przyjmować w postaci tabletek doustnych. Konkretna dawka powinna być ustalona przez lekarza prowadzącego. Zaleca się stosowanie od 1 do 3 tabletek na dobę. Pamiętaj, aby nie przekraczać tej ilości i przestrzegać zaleceń lekarza.
Olfen – przeciwwskazania do stosowania
Podstawowym przeciwwskazaniem do stosowania omawianego leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składniku preparatu, a także niewydolność serca, nerek i wątroby, ciąża i karmienie piersią.
Olfen – możliwe działania niepożądane
Chcesz wiedzieć, jakie dolegliwości mogą być wynikiem stosowania leku Olfen? Preparat ten może powodować nudności i wymioty, zawroty i bóle głowy, bóle brzucha, wzdęcia i zmniejszony apetyt. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
Olfen to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który powinien być stosowany pod kontrolą lekarza i zgodnie z jego zaleceniami. Nie podejmuj działań na własną rękę i zaufaj specjaliście.
Zobacz też:
- Hitaxa – na czym polega działanie leku?
- Mydocalm – co to za lek i w jakich przypadkach się go stosuje? Sprawdź!
- Heparegen – czym jest i kiedy się go stosuje? Sprawdź!
- Biseptol – antybiotyk na zakażenia bakteryjne
- Milurit – poznaj zastosowanie i możliwe działania niepożądane leku!
- Metypred – jak działa i kiedy go stosować?
- Skudexa – zastosowanie, dawkowanie, działania niepożądane. W jakich sytuacjach podaje się lek Skudexa? Czy jest bezpieczny w ciąży? Ile razy można zażyć lek?
- Tetralysal – jakie jest zastosowanie leku?