Baza leków

Desmoxan – czy jest skuteczny? Sprawdź!

Desmoxan to popularny lek, który jest pomocny w zerwaniu nałogu, jakim jest uzależnienie od nikotyny. Możesz dostać go praktycznie w każdej aptece bez recepty. Powinieneś stosować go dokładnie tak, jak jest to opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Czy Desmoxan może wywoływać działania niepożądane? Sprawdź!

Desmoxan – co to jest?

Desmoxan jest lekiem, który pomaga w rzuceniu palenia. Możesz skutecznie zerwać z nałogiem, który wiąże się wyłącznie z negatywnymi dla zdrowia konsekwencjami. Otrzymasz go bez recepty w aptece. Substancją czynną leku jest cytyzyna, która oddziałuje na receptory nikotynowe. Niweluje uciążliwe objawy związane z odstawieniem nikotyny. Lek jest skuteczny i pomaga zerwać z nałogiem, jednak niezbędne jest zaangażowanie i konsekwencja w działaniu.  

Desmoxan – zastosowanie

Zastanawiasz się, kiedy warto sięgnąć po lek Desmoxan? Otóż ten preparat polecany jest osobom, które pragną zerwać z uzależnieniem od papierosów. Niestety rzucenia palenia wymaga samozaparcia i konsekwencji. Warto w tym trudnym czasie sięgnąć po lek, który pomoże zwalczyć objawy uzależnienia i sprawi, że łatwiej będzie ci dotrzymać swoich postanowień. 

Desmoxan – dawkowanie i droga podania

Desmoxan to lek dostępny bez recepty. Powinien być stosowany dokładnie tak, jak opisane jest to w ulotce dołączonej do opakowania. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Według ulotki pacjent powinien przyjmować lek w następujący sposób: przez 3 dni 1 tabletka co 2 godziny, łącznie 6 tabletek w ciągu doby. Od 4 do 12 dnia 1 tabletka co 1,5 godziny, maksymalnie 5 tabletek na dobę. Od 13 do 16 dnia 1 tabletka co 3 godziny, maksymalnie 4 tabletki na dobę. Od 17 do 20 dnia 1 tabletka co 5 godzin, maksymalnie 3 tabletki na dobę.

Desmoxan – przeciwwskazania do stosowania

Zdecydowanym przeciwwskazaniem do stosowania leku Desmoxan jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się również stosowania leku w ciąży, podczas karmienia piersią i u osób z zaburzeniami rytmu serca. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz skonsultować się z lekarzem. 

Desmoxan – możliwe działania niepożądane

Chcesz wiedzieć, czy Desmoxan może wywoływać działania niepożądane? Podobnie, jak w przypadku innych leków, omawiany preparat może być przyczyną pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości. Zalicza się do nich między innymi: bóle i zawroty głowy, nudności i wymioty, rozdrażnienie i podwyższone ciśnienie. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów skonsultuj się z lekarzem.

Desmoxan to lek, który pomoże ci uporać się z uzależnieniem od nikotyny. Stosuj go zgodnie z zaleceniami dostępnymi na ulotce preparatu. 


Zobacz też:
Archiwum: grudzień 2023