Baza leków

ACC – działanie, dawkowanie, przeciwwskazania

ACC to lek stosowany często przy przeziębieniu i grypie. Ułatwia oddychanie, rozrzedzając wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych. Ułatwia odkrztuszanie i dostępny jest bez recepty. Jednak powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na ulotce preparatu. 

ACC – co to jest?

ACC to bardzo popularny lek stosowany w przypadku infekcji dróg oddechowych. Lek dostępny jest bez recepty, jednak powinieneś stosować się do zaleceń lekarza lub informacji zawartych w ulotce. Substancją czynną preparatu jest acetylocysteina, która powoduje, że zalegająca wydzielina staje się płynna i łatwiejsze jest jej usunięcie z organizmu pacjenta. 

ACC – zastosowanie

Preparat ACC zazwyczaj stosuje się u pacjentów borykających się z zapaleniem oskrzeli. Lek rozrzedza zalegającą w nich wydzielinę, ułatwia odkrztuszanie i pozbycie się tej wydzieliny z organizmu. Pozwala lżej oddychać i niweluje nieprzyjemne objawy choroby.

ACC – dawkowanie i droga podania

Chcesz wiedzieć, jak stosować lek ACC? Przede wszystkim przed jego zażyciem powinieneś dokładnie zapoznać się z treścią ulotki, która dołączona jest do opakowania. Znajdziesz tam informacje o zalecanej dawce. Jeśli lek ACC został przepisany przez lekarza, powinieneś stosować się do otrzymanych od niego wskazówek. Według zaleceń dostępnych na ulotce osoby powyżej 14. roku życia mogą przyjmować 1 tabletkę 2 lub 3 razy na dobę. Natomiast dzieci w wieku od 6 do 14 lat mogą przyjmować 1 tabletkę 2 razy na dobę.

ACC – przeciwwskazania do stosowania

Zastanawiasz się, jakie są przeciwwskazania do stosowania leku ACC? Przede wszystkim jest to nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. 

ACC – możliwe działania niepożądane

Lek ACC jak wiele innych leków może wywoływać pewne działania niepożądane. Jeśli po jego zażyciu pojawią się u ciebie niepokojące dolegliwości, koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Takie objawy to między innymi: 

  • zaburzenia rytmu serca; 
  • ból głowy;
  • zawroty głowy; 
  • szumy uszne; 
  • nudności i wymioty; 
  • ból brzucha;
  • biegunka;
  • gorączka. 

Pamiętaj jednak, że wymienione dolegliwości nie występują u wszystkich pacjentów. 

ACC to popularny lek, który często jest bardzo pomocny w przebiegu przeziębienia, zapalenia oskrzeli i innych schorzeń atakujących układ oddechowy. Stosuj go zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacją zawartą na ulotce preparatu.


Zobacz też:
Archiwum: maj 2024