Herbapect to syrop na kaszel, który możesz stosować, jeśli borykasz się z kaszlem mokrym lub suchym. Czy należy uzyskać receptę, aby móc go stosować? Jak dawkować lek? Czy może on powodować skutki uboczne? Na te i inne pytania znajdziesz konkretne odpowiedzi w poniższym tekście.
Herbapect – co to jest?
Herbapect to lek w postaci syropu, który działa wykrztuśnie. Można go zdobyć go bez recepty w każdej aptece. W składzie leku znajdują się między innymi ziele tymianku, nalewka z korzenia pierwiosnka lekarskiego, a także sulfogwajakol. Składniki leku wykazują działanie przeciwzapalne i łagodzące. Nie zawiera w swoim składzie cukru, dlatego bez obaw mogą go stosować także diabetycy. Syrop można kupić w butelce o pojemności 125 lub 200 ml.
Herbapect – zastosowanie
Lek ten jest zalecany pacjentom borykającym się z objawami suchego lub mokrego kaszlu, zalegającą wydzieliną i nieżytem górnych dróg oddechowych. Herbapect ma działanie wykrztuśne i rozrzedza zalegającą wydzielinę, ponieważ dzięki niemu wydziela się więcej śluzu.
Herbapect – dawkowanie i droga podania
Dawka syropu zależy w głównej mierze od wieku pacjenta. Wynosi zwykle:
- 5 ml dla dorosłych (3-4 razy na dobę);
- 2,5 ml dla dzieci i młodzieży od 4 do 18 lat (3-4 razy na dobę);
Odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny. Preparat najlepiej przyjmować po posiłku. Czas stosowania nie powinien być zbyt długi – wynosi maksymalnie 7 dni. Pamiętaj, aby stosować się do informacji zawartych w ulotce leku.
Herbapect – przeciwwskazania do stosowania
W przypadku leku Herbapect podstawowym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Nie zaleca się stosowania syropu przez osoby chore na astmę i ostre zapalenie krtani. Niezalecane jest również przyjmowanie leku przez dzieci poniżej 4. roku życia, a także przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zawiera on w swoim składzie etanol, dlatego nie powinny go stosować również osoby uzależnione od alkoholu.
Herbapect – możliwe działania niepożądane
Lek Herbapect, podobnie jak wiele innych leków, może wywoływać pewne dolegliwości. Dotyczą one głównie problemów żołądkowych, czyli nudności i wymiotów. Syrop może być również przyczyną obrzęków naczynioruchowych, a nawet wstrząsu anafilaktycznego.
Zobacz też:
- ACC – działanie, dawkowanie, przeciwwskazania
- Sinecod – zastosowanie, dawkowanie, przeciwwskazania
- Acodin – zastosowanie, dawkowanie, działania niepożądane. Kto może zażywać Acodin? Czy jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?
- Czy Levopront jest skutecznym lekiem na suchy kaszel? Levopront – z receptą czy bez? Dawkowanie i możliwe skutki uboczne
- Neosine – lek przeciwwirusowy i zwiększający odporność. Zastosowanie, dawkowanie i potencjalnie działanie niepożądane
- Urosept – zastosowanie, dawkowanie, przeciwwskazania
- Atarax – skład, zastosowanie, przeciwwskazania
- Ectodose – charakterystyka leku. W czym może pomóc ten uniwersalny środek do inhalacji? Dawkowanie i zastosowanie