Odszkodowanie

Artroskopia kolana – ile procent uszczerbku na zdrowiu?

Artroskopia kolana – ile procent uszczerbku na zdrowiu?

W skrócie

  • Artroskopia kolana daje prawo do odszkodowania w ramach polisy zdrowotnej.
  • To, jaka będzie wysokość rekompensaty finansowej, zależy od sumy ubezpieczenia przyjętej w trakcie podpisywania umowy ubezpieczeniowej.
  • Wartość odszkodowania zależy również od stopnia uszczerbku na zdrowiu.

Czym jest artroskopia kolana?

Artroskopia kolana to zabieg, który wykonuje się w celu leczenia zwyrodnień w obszarze stawu kolanowego. Do dysfunkcji stawu kolanowego może dochodzić z różnych przyczyn, w tym np. wskutek przeciążenia stawu lub urazu odniesionego w trakcie wypadku

Oprócz tego opisywany zabieg może być stosowany również jako metoda diagnostyczna czy jeden ze sposobów na uporanie się ze stanem reumatoidalnym. Nie będziemy jednak zagłębiać się w kwestie stricte medyczne – interesuje nas raczej to, jakie prawo do odszkodowania w ramach polisy daje artroskopia kolana. Ile procent uszczerbku na zdrowiu przyjmuje wówczas ubezpieczyciel?

Artroskopia kolana – ile procent uszczerbku na zdrowiu?

Podobnie jak w przypadku innych okoliczności, także wysokość odszkodowania z tytułu artroskopii kolana jest zależna od kilku czynników, w tym m.in.:

  • sumy ubezpieczenia, którą ustala się podczas podpisywania umowy (im jest ona wyższa, tym lepsze odszkodowanie możemy wówczas liczyć);
  • procent uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli chodzi o drugi z wymienionych czynników, musisz wiedzieć, że każde schorzenie, zabieg czy inne zdarzenie przewidziane w ramach umowy polisy ma przypisaną konkretną wartość procentową. Współczynnik ten wzrasta wraz z nasileniem się skutków, jakie może wywołać konkretna jednostka chorobowa itp. W przypadku artroskopii kolana wiele zależy od tego, z jak poważną dysfunkcją ma do czynienia pacjent. W przypadku drobnych problemów będzie przysługiwać kilka procent, zaś w poważniejszych sytuacjach, które utrudniają normalne poruszanie się, współczynnik ten może wzrosnąć nawet do 30-40%.


Zobacz też:
Archiwum: marzec 2024