Odszkodowanie

Ile może wynosić odszkodowanie za złamany nos?

Ile może wynosić odszkodowanie za złamany nos?

W skrócie:

  • To, na jakie odszkodowanie za złamany nos można liczyć, wynika z oferty danego ubezpieczyciela.
  • Ubezpieczyciele nie stosują stawek w złotówkach, jeśli chodzi o wysokość odszkodowania z tytułu polisy. Zamiast tego stosuje się raczej przelicznik procentowy, w którym np. odszkodowanie za złamany nos jest liczone jako procent od sumy ubezpieczenia.

Jaki procent z sumy ubezpieczenia jako odszkodowanie za złamany nos?

Złamany nos to jedynie pozornie drobny problem. W rzeczywistości jednak wszelkie urazy w okolicy głowy są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Złamanie nosa to nie tylko silny, długotrwały ból, ale także konieczność interwencji ortopedy i/lub chirurga plastycznego bądź laryngologa.

Wydaje się, że towarzystwa ubezpieczeniowe dobrze zdają sobie sprawę z powagi problemu; to właśnie dlatego oferowane przez nich ubezpieczenie zdrowotne zazwyczaj przewiduje odszkodowanie za złamany nos. Nationale-Nederlanden, Allianz czy PZU to tylko niektóre spośród wszystkich placówek mające w swojej ofercie świadczenia ubezpieczeniowe dla klientów, którzy złamali sobie nos np. wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Jeśli chodzi o odszkodowanie za złamany nos, to musisz wiedzieć, że wysokość świadczeń z tego tytułu zależy m.in. od:

  • zakresu uszkodzeń (np. tego, czy podczas leczenia wymagana jest interwencja chirurgiczna),
  • rodzaju polisy,
  • poziomu opłacanych składek.

Na podstawie powyższych ustala się stawkę procentową, którą następnie odnosi się do wcześniej ustalonej sumy ubezpieczenia (im wyższe są opłacane składki, tym wyższe będzie odszkodowanie). Jeśli chodzi o wskaźnik procentowy – czyli to, co interesuje ubezpieczonych najbardziej – jego poziomy są różne i mogą wynosić od 2 do nawet 30 procent.


Zobacz też:
Archiwum: marzec 2024