Odszkodowanie

Zerwany paznokieć. Ile odszkodowania PZU może zaproponować?

Zerwany paznokieć. Ile odszkodowania PZU może zaproponować?

W skrócie:

  • Odszkodowanie za uszkodzone palce dłoni lub stóp ustalane jest jako część procentowa sumy ubezpieczenia przewidzianej w umowie.
  • Problemy zdrowotne w postaci uszkodzonej płytki paznokcia dają osobie ubezpieczonej prawo do rekompensaty finansowej. Oprócz tego można liczyć również na odszkodowanie np. w przypadku utraty paliczka lub opuszka palca.

Jakie mogą być skutki zerwanego paznokcia?

Celem paznokci jest ochrona palców przed ich uszkodzeniem podczas naszego codziennego funkcjonowania. To właśnie dlatego paznokcie znajdują się na końcówkach palców u rąk i stóp, ponieważ są to miejsca stosunkowo najbardziej narażone na urazy, uderzenia itp. Skaleczenie, przygniecenie, przytrzaśnięcie palca – są to tylko niektóre spośród wszystkich potencjalnych zagrożeń, które mogą się przyczynić do częściowego lub całkowitego uszkodzenia paznokcia, a nawet jego zerwania.

Wydaje się, że nie jest to najważniejszy problem, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Z drugiej jednak strony musimy liczyć się z tym, że zerwany paznokieć to zagrożenie dla naszych palców. To właśnie dlatego posiadacze polisy zdrowotnej mogą zastanawiać się nad tym, czy za zerwany paznokieć przysługuje odszkodowanie w PZU.

Zerwany paznokieć a odszkodowanie w PZU

Po przeanalizowaniu dokumentu z normami oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu okazuje się, że przewidziano coś odszkodowanie za zerwany paznokieć w PZU. Za tego typu uszkodzenie może przysługiwać rekompensata finansowa. Jej wysokość zależy od palca, na którym doszło do uszkodzenia. Przykładowo, trwała utrata płytki paznokcia daje prawo do rekompensaty w wysokości od 1 do 5 procent sumy ubezpieczenia dla kciuka prawego oraz od 1 do 4 proc. dla kciuka lewego.


Zobacz też:
Archiwum: styczeń 2024