Odszkodowanie

Ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego – wysokość odszkodowania

Ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego – wysokość odszkodowania

„Ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego?”. To pytanie zadaje sobie każdy, kto doświadczył skręcenie kostki i ubiega się o odszkodowanie. Przyjrzyjmy się dokładnie kwotom, jakie można uzyskać w ramach rekompensaty.

W skrócie:

 • Skręcenie kostki może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu, utrudniający normalne funkcjonowanie. ✔️
 • Kwota odszkodowania za skręcenie kostki zależy od ciężkości urazu i czasu leczenia. ✔️
 • Orientacyjne kwoty są podane w oficjalnej tabeli PZU, uwzględniającej stopień uszczerbku na zdrowiu. ✔️
 • Ubezpieczenie NNW może zapewnić odszkodowanie nawet do 70 tysięcy złotych za skręconą kostkę. ✔️
 • Aby ubiegać się o odszkodowanie, należy sporządzić wniosek, zgromadzić dokumentację medyczną i rachunki związane z leczeniem, a w przypadku odmowy lub zaniżenia kwoty, warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej lub adwokata. ✔️

Skręcenie kostki to poważny uszczerbek na zdrowiu, który jest bolesny i utrudnia normalne funkcjonowanie. Może do niego dojść podczas pracy, uprawiania sportu lub wypadku komunikacyjnego. W ostatnim przypadku za twój stan odpowiada osoba trzecia. Sprawca, a właściwie jego ubezpieczyciel, powinien wypłacić ci odszkodowanie za poniesione przez ciebie szkody. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się – ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego? Odpowiedź na to pytanie pomaga oszacować kwotę, o jaką powinieneś się ubiegać.

Ból kostki i inne objawy – jaki to uszczerbek na zdrowiu?

Skąd wiedzieć, że spotkało cię skręcenie kostki? Stan ten objawia się w następujący sposób:

 • trudności z chodzeniem – niestabilność stawu i ból;
 • ból nasilający się podczas ruchu;
 • ograniczenie ruchomości stawu;
 • sinienie skóry w uszkodzonym miejscu.

Są to typowe dolegliwości nadmiernego skręcenia stawu. Mogą też jednak świadczyć o czymś poważniejszym – zwichnięciu stawu lub złamaniu kości. W takim przypadku zauważysz:

 • wyraźny obrzęk;
 • zniekształcenie uszkodzonego miejsca;
 • uciążliwy i bardzo dotkliwy ból w kostce.

Ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego?

Skręcenie kostki to bardzo częsty uraz, który może przydarzyć się w każdym wieku. Kwota pieniędzy, którą otrzymasz za skręcenie kostki, zależy od ciężkości urazu i czasu, jaki zajmie leczenie. Jeśli uraz jest niewielki, możesz otrzymać tylko kilkaset złotych za koszty leczenia i utracone zarobki. Jednakże, jeśli uraz wymaga fizykoterapii lub operacji, możesz być uprawniony do bardziej znaczącego odszkodowania.

Ponadto, w zależności od okoliczności towarzyszących zdarzeniu, możesz być w stanie otrzymać dodatkowe odszkodowanie. Ostatecznie, kwota pieniędzy, którą otrzymasz za skręcenie kostki, zależy od Twojego przypadku. Ubezpieczyciel i sąd biorą pod uwagę wszystkie okoliczności, łącznie z twoją sytuacją materialną w porównaniu do tej sprawcy.

Zastanawiasz się, ile można dostać za skręcenie stawu skokowego? Orientacyjne kwoty podane są w oficjalnej tabeli PZU. Liczone są według poniższych wartości procentowego uszczerbku na zdrowiu, ocenianego przez lekarza orzecznika:

 • skręcenie stawu goleniowo-skokowego:
 • niewielkie zaburzenie ruchomości: 1-2%;
 • mierne zaburzenie ruchomości: 2-5%;
 • średnie ograniczenie ruchomości: 5-10%;
 • duże zmiany: 10-20%.
 • złamania lub zwichnięcia – 2-40%, w zależności od stopnia zaawansowania uszkodzenia.

Pamiętaj ⚕️ 

Z ubezpieczeniem NNW za skręconą kostkę możesz otrzymać nawet do 70 tys. zł.

Jak ubiegać się o odszkodowanie za skręcenie kostki?

za przypadkowe skręcenie kostki ze swojej winy, zazwyczaj nie przysługuje nam odszkodowanie

Najpierw samodzielnie oszacuj sytuację i zastanów się, czy za twój stan odpowiada osoba trzecia. Weź pod uwagę nie tylko własną opinię, ale też realne dowody. Jeżeli nie jesteś w stanie wskazać winy i nie masz wykupionego polisy NNW, niestety nie przysługują ci żadne świadczenia.

Czy wiesz, że przysługuje ci odszkodowanie za poślizgnięcie się – np. na oblodzonym lub źle utrzymanym chodniku? Nawet jeśli trudno wskazać sprawcę – jeśli wina nie była twoja, jest to możliwe. Świadczenia tego typu wypłacane są z OC sprawcy. Najważniejsze jest wówczas ustalenie, do kogo należał obowiązek utrzymania chodnika w odpowiednim stanie.

W sytuacji, w której istnieje winowajca, można rozpoznać proces dochodzenia roszczeń. Zanim zaczniesz zastanawiać się, ile można dostać za skręcenie stawu skokowego, musisz przejść przez następującą procedurę:

 • sporządź wniosek i złóż go do ubezpieczyciela sprawcy;
 • dołącz do niego notatkę policyjną z miejsca zdarzenia;
 • skompletuj dokumentację medyczną związaną z leczeniem i rehabilitacją urazu;
 • nie zapomnij o wszystkich rachunkach i fakturach z kosztów poniesionych w trakcie leczenia.

Niestety, twoje starania mogą spotkać się z odmową lub zaniżeniem kwoty. Dlatego warto udać się po pomoc do kancelarii odszkodowawczej lub wykwalifikowanego adwokata. Dobrą wiadomością jest fakt, że możesz ubiegać się o odszkodowanie za skręcenie lub zwichnięcie stawu skokowego nawet do trzech lat po wypadku.

Nie musisz już zastanawiać się „ile dostaliście za skręcenie stawu skokowego?”. Wysokość odszkodowania w wyniku wypadku przy pracy lub komunikacyjnego jest kwestią indywidualną. Zależy od takich czynników jak: doznana szkoda, dokładny stopień uszczerbku na zdrowiu, związane z nim powikłania, koszty opieki zdrowotnej, czas trwania leczenia oraz zakład ubezpieczeń odpowiedzialny wypłatę zwrotu kosztów. Warto sięgnąć po pomoc adwokata lub radcy prawnego, który pomoże usprawnić cały proces i uzyskać możliwie jak najwyższą kwotę.


Zobacz też:
Archiwum: marzec 2024