Debutir to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Lek sprzedawany jest w postaci kapsułek i dostępny jest bez recepty. Znalazł zastosowanie przede wszystkim w chorobach żołądkowo-jelitowych.
Debutir – co to jest?
Debutir to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Substancją czynną leku jest maślan sodu w postaci mikrogranulatu. Omawiany lek wspiera prawidłową pracę jelit i może pomóc w pozbyciu się wielu uciążliwych dolegliwości.
Debutir – zastosowanie
Zastanawiasz się, w jakich przypadkach zalecane jest stosowanie leku Debutir? Omawiany preparat może pomóc pacjentom borykającym się z problemem zespołu jelita drażliwego, wzdęciami, zaparciami, biegunkami, zapaleniem błony śluzowej żołądka, częstymi bólami brzucha, chorobą uchyłkową jelit i nie tylko. Przed zastosowaniem omawianego preparatu zdecydowanie warto skonsultować się z lekarzem, aby omówić swoje dolegliwości.
Debutir – dawkowanie i droga podania
Przed zastosowaniem preparatu Debutir koniecznie zapoznaj się z treścią ulotki, która jest dołączona do opakowania. Stosuj się do zawartych w niej zaleceń lub wskazówek, które uzyskałeś od swojego lekarza. Preparat dostępny jest w postaci kapsułek doustnych. Należy je przyjmować w trakcie posiłku. Zaleca się stosowanie 1 tabletki dwa razy na dobę.
Debutir – przeciwwskazania do stosowania
Niestety nie każdy pacjent może stosować Debutir. Zdecydowanym przeciwwskazaniem do stosowania omawianego leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Poza tym nie zaleca się jego stosowania w przypadku pacjentów poniżej 7. roku życia. Dzieci mogą mieć problem z połknięciem tabletki.
Debutir – możliwe działania niepożądane
Jeśli jesteś uczulony na substancje zawarte w leku, po spożyciu preparatu może pojawiać się reakcja alergiczna. W takich przypadkach konieczna jest niezwłoczna konsultacja z lekarzem, który będzie w stanie rozwiązać problem.
Debutir to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego stosowana u pacjentów z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Lek powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza lub informacją zawartą w ulotce dołączonej do preparatu.
Zobacz też:
- Debridat – co to jest? Zastosowanie, przeciwwskazania
- Xylometazolin – poznaj zastosowanie i możliwe działania niepożądane leku!
- Mydocalm – co to za lek i w jakich przypadkach się go stosuje? Sprawdź!
- Mesopral – zastosowanie, dawkowanie i przeciwwskazania
- Dexilant – zastosowanie, możliwe działania niepożądane
- Tramadol – dawkowanie, zastosowanie, przeciwwskazania
- Olfen – kiedy można go stosować? Sprawdź!
- Rupafin – zastosowanie, dawkowanie, przeciwwskazania