Jak złamać rękę? Internet jest kopalnią wiedzy niemal na każdy temat, dlatego nie dziwi, że i takie porady można w nim znaleźć. Czy to nowa niebezpieczna moda, czy tylko ratunek dla zdesperowanych? Sprawdzamy!
W skrócie:
- Wraz z ogłoszeniem mobilizacji w Rosji pojawiły się informacje, że obywatele masowo uciekają i szukają sposobów na uniknięcie wcielenia w szeregi armii. ✔️
- Jedną z niezawodnych metod ma być złamanie kończyny. W sieci zaczęły pojawiać się wpisy o treści o tym jak złamać rękę. Lepiej stracić sprawność w ręce niż życie. ✔️
- Rękę można złamać na wiele sposobów. Najskuteczniejszym jest celowy upadek na twardą powierzchnię (beton, lub płytki). ✔️
Jak złamać rękę, czyli dlaczego miałbyś to robić?
Czy rzeczywiście Rosjanie byli pierwsi? Skoro mobilizacja ogłoszona przez ich przywódcę skłoniła ich do szukania informacji w internecie, oznacza to, że takowe musiały być tam już wcześniej. To z kolei prowadzi nas do prostego wniosku, że potrzeba umieszczania takich porad narodziła się dawniej. Przeszukując kolejne strony z odpowiedziami na pytanie, trafiamy na fora młodzieżowe, gdzie młodzi ludzie udzielają sobie wskazówek, co zrobić, by mieć rękę w gipsie?
Po co? A choćby po to, by nie iść na W-F, nie wykonywać swoich domowych obowiązków, zrobić sobie przerwę od wszystkiego, co wiąże się z jakimkolwiek wysiłkiem. Z drugiej strony rządzi niezdrowa potrzeba zwrócenia na siebie uwagi, a nawet chęć zaimponowania rówieśnikom! Powodów może zatem być naprawdę sporo – a kolejne wpisy na stronach internetowych budzą jednocześnie zdziwienie i przerażenie.
To łamać, czy nie?
Oczywiście możesz złamać rękę lub nogę podczas nieostrożnego uprawiania sportu. Koledzy i koleżanki radzą, by pójść na łyżwy, czy też rolki, nie zakładać ochraniaczy, nie stosować się do żadnych zasad bezpieczeństwa. Wystarczy się rozpędzić i nie hamować. W zasadzie powinno się udać. Można też po prostu niefortunnie upaść. Metoda obarczona sporym ryzykiem, ale też z szansą na powodzenie. Według opinii niektórych złamanie kości wcale nie jest trudne, co więcej może być niemal bezbolesne. Jak złamać rękę? Oto kilka powtarzających się sposobów na uszkodzenie kończyny:
- zamoczenie ręki w occie (np. na noc), a następnie uderzenie nią o twarde podłoże lub o kant np. mebla;
- zgięcie ręki w stawie łokciowym na kilka godzin, gwałtowne rozprostowanie (można w takiej pozycji spać i rozprostować rękę zaraz po przebudzeniu);
- celowe poślizgnięcie się np. na mokrej podłodze łazienki z jednoczesnym mocnym uderzeniem ręką o podłoże;
- zaciśnięcie dłoni w pięść, a następnie mocne uderzenie w ścianę lub inną betonową powierzchnię.
A może lepiej złamać palec?
Może mniej drastyczne, ale nadal złamanie. Wśród pomysłów na uszkodzenie ciała wysoką pozycję zajmuje złamanie palca. Jak tego dokonać?
Jeśli chcesz złamać palec, zanurz go na jakiś czas w occie, a następnie włóż do szklanej butelki (umieść w szyjce butelki). Tocz butelkę po stole, aż spadnie, pociągając za sobą palec i powodując złamanie kości. Możesz też pocierać palec ołówkiem aż do mocnego rozgrzania skóry, a potem uderzyć nim w coś twardego. Wybierz ołówek, który w przekroju ma kształt wielokąta, nie koła.
Możesz wybrać nadgarstek
Jeśli chcesz spróbować, czy internetowe porady są skuteczne i marzy ci się ręka w gipsie, masz jeszcze do wyboru kilka innych sposobów:
- wykręć nadgarstek pod nienaturalnym kątem i uderz mocno o ścianę;
- wsiądź na rower, spróbuj się przewrócić, wyciągając dłoń przed siebie.
Możesz spróbować, jednak pamiętaj, że nie ma żadnej gwarancji, że się uda. Tym bardziej nikt nie może zapewnić cię, że są to metody, by absolutnie bezboleśnie złamać kończynę, czy palec.
Pamiętaj ⚕️
Musisz liczyć się z tym, że nie unikniesz bólu i konsekwencji w postaci nastawiania, zakładania gipsu, uciążliwego świądu i sporych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. Pytanie, czy właśnie o to chodzi?
Co zrobić, gdy złamiesz prawą lub lewą rękę?
Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się skorzystać z porad krążących w sieci i masz złamaną rękę, idź do lekarza. Szybka pomoc jest konieczna, aby nie doszło do powikłań i komplikacji. Prawdopodobnie konieczne będzie prześwietlenie kończyny, a następnie zestawienie kości i założenie odpowiedniego usztywnienia. Możesz także dostać leki przeciwbólowe.
Pamiętaj, że złamana ręka to spore utrudnienia w codziennym, zwykłym funkcjonowaniu – może się okazać, że do końca nie przemyślałeś konsekwencji takiego czynu. Niestety bywa i tak, że złamanie jest na tyle skomplikowane, że wymaga zabiegu chirurgicznego i pobytu w szpitalu – taka sytuacja może ucieszyć rosyjskiego poborowego, ale wcale niekoniecznie ciebie. Lepiej znajdź inny sposób na bycie w centrum uwagi!
Po co to komu?
Eksperymentowanie z własnym zdrowiem nie jest dobrym pomysłem. Niestety zwłaszcza wśród młodego pokolenia panuje przekonanie o wyższości tych, którzy są zdolni do czynów szalonych nad tymi, którzy cenią sobie swoje zdrowie i życie.
Niczym nieutrudniony dostęp do informacji, możliwość wypowiadania się na forum tylko podkręca sytuację. Wyzwania krążą w sieci i każdy może spróbować wziąć udział w jakiejś niebezpiecznej akcji. Zapewne niejeden młody gniewny postanowił złamać rękę i pochwalił się wynikiem eksperymentu. Pytanie, po co? Czym kierują się ci, którzy sprawdzają granice swoich możliwości właśnie w taki sposób. Pytanie to pozostawiamy do rozważań.
Jak złamać rękę? Informacje znajdziesz bez problemu, co więcej, jest ich naprawdę sporo. Zachęcamy jednak do chwili namysłu i potraktowania artykułu jako ciekawostki i ostrzeżenia przed groźną praktyką!
Najczęściej zadawane pytania
W którym miejscu najłatwiej złamać rękę?
Najłatwiej złamać rękę na dłoni, ponieważ tam znajdują się najkrótsze i najcieńsze kości.
Co zrobić, aby zwichnąć sobie rękę?
Zwichnięcia ręki najczęściej zdarzają się podczas upadku czy też wypadku. Mowa tutaj o urazie ciężkim i/lub twardym przedmiotem, upadek ze schodów, lub zderzenie z samochodem, rowerem czy skuterem.
Zobacz też:
- Jak usztywnić złamany palec u ręki? Zrozumieć i działać prawidłowo
- Palec trzaskający. Odszkodowanie z polisy zdrowotnej
- Jak złamać nogę? Wołanie o pomoc czy nowa moda wśród dzieci i młodzieży?
- Polisa na zdrowie. Ile procent za stłuczony palec?
- Ile procent za złamanie pięty? Wyjaśniamy zasady przyznawania odszkodowań
- Jak złamać nadgarstek? Odpowiedź pożądana przez młodzież!
- Jakie są gry o ratownikach medycznych? Jak powstaje symulator ratownika? Prezentujemy najciekawsze!
- Obcięcie opuszka palca – odszkodowanie. Jakie świadczenia się wówczas należą?