Ziołolecznictwo

Zioła na płodność – które zwiększą szansę na dziecko?

Zioła na płodność – które zwiększą szansę na dziecko?

Coraz więcej par ma problemy z zajściem w ciążę. Warto wspomóc się wówczas naturalnymi sposobami. Zioła na płodność korzystnie wpływają na potencję, pobudzają do wydzielania określonych hormonów i ułatwiają zagnieżdżenie się zarodka w macicy. Jesteś ciekawy, które z nich warto stosować? Czytaj dalej.

Istnieje kilka naturalnych metod na to, by zwiększyć prawdopodobieństwo zapłodnienia. Zalicza się do nich m.in. prowadzenie kalendarzyka owulacji, ograniczenie stresu, a także ziołolecznictwo. Zioła na płodność mogą być przyjmowane w postaci naparów lub suplementów diety. Ich wsparcie z pewnością nie zaszkodzi, a może zdziałać cuda. 

Zioła na płodność — lukrecja

Lukrecja (łac. Glycyrrhiza) najczęściej kojarzona jest ze słodyczami. O tej roślinie wiadomo jednak, że działa również jako afrodyzjak. W jej składzie znajdują się m.in. izoflawony, czyli fitohormony, których działanie zbliżone jest do estrogenów. Powszechnie wiadomo, że zbyt mała ilość estrogenów, zmniejsza szansę na dziecko. W związku z tym spożywanie lukrecji w jakiejkolwiek postaci nie tylko zwiększy poziom libido, ale także ułatwi zajście w ciążę.

Zioła na płodność — wiesiołek

Wiesiołek (łac. Oenothera L) najczęściej jest dostępny w postaci oleju. W jego składzie wyróżnia się m.in. kwasy omega-6, który wykazuje działanie sprzyjające zapłodnieniu. Badania naukowe wykazały, że związek ten pobudza ruchliwość plemników, co ułatwia ich dotarcie do komórki jajowej. U kobiet, olej z wiesiołka stosowany jest w celu zwiększenia śluzu, co warunkuje płodność.

Zioła na płodność — pluskwica groniasta

Pluskwica groniasta (łac. Cimicifuga racemosa) jest rośliną, która nie tylko pięknie prezentuje się w ogrodzie, ale także pomaga zajść w ciążę. Znana jest z tego, że łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ponadto reguluje cykl miesięczny u kobiety, a ponieważ zawiera fitoestrogeny, zwiększa szansę na zajście w upragnioną ciążę. 

Zioła na płodność — niepokalanek mnisi 

Niepokalanek mnisi (łac. Vitex agnus-castus) w wyglądzie jest zbliżony do lawendy. Jego działanie sprawia, że z chęcią sięgają po niego mężczyźni, którzy chcą zostać ojcami. Zioło to warunkuje bowiem produkcję testosteronu, co sprzyja produkcji plemników. Wpływa to w konsekwencji na jakość nasienia. Co więcej, niepokalanek mnisi u kobiet reguluje cykl miesięczny, a także łagodzi objawy bolesnych miesiączek. 

Zioła na płodność u mężczyzn

Królem wśród ziół na płodność dla mężczyzn jest żeń-szeń, a także miłorząb japoński, buzdyganek ziemny, jagoda jałowca brazylijskiego, liść Damiana, ziele owsa, a także kolcorośl lekarski. 

Zioła na płodność są tanim i skutecznym sposobem, który zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Należy jednak pamiętać, że w przypadku niepłodności, czy poważnych problemów zdrowotnych utrudniających poczęcie dziecka, konieczne jest specjalistyczne leczenie u specjalisty. 


Zobacz też:
Archiwum: styczeń 2024