Zawarcie związku małżeńskiego to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Nic dziwnego, że towarzyszą mu wielkie przygotowania i emocje. Często u Młodej Pary pojawia się stres przed ślubem. Warto mu przeciwdziałać, by w tym dniu nie być kłębkiem nerwów.
Ślub jak z bajki, czyli o wielkich oczekiwaniach
Jeśli masz konkretną wizję tego jak ma wyglądać dzień Twojego ślubu, po prostu odpowiednio wcześnie zabierz się za jego organizację. W tym temacie pośpiech nie jest zalecany, a wręcz jest zakazany. Organizacja z wyprzedzeniem czasowym pozwoli dopiąć wszystko na ostatni guzik bez presji czasu i poczucia, że coś było zorganizowane niestarannie. Pospiech z pewnością nie ułatwia planowania, szukania czy podejmowania decyzji. Tych podczas organizacji ślubu jest jak wiadomo dużo, podobnie jak spraw do załatwienia. Trzeba dokonać wielu wyborów m.in. kościoła lub urzędu stanu cywilnego, sali, muzyków, menu, aż po zaproszenia i stroje, w których zakochani powiedzą sobie TAK! Jeszcze kosmetyczka, fryzjer, kwiaty, stroje dla druhen…. Lista spraw, o których trzeba pamiętać jest imponująco długa.
Daj sobie pomóc, zatrudnij profesjonalistów
Masz wizję, ale nie koniecznie jesteś mistrzem organizacji? Przeraża Cię ilość spraw do załatwienia i zwyczajnie boisz się, że sobie z tym nie poradzisz? Bez obaw. Postaw na współpracę z wedding plannerem, czyli specjalistą, który na organizacji ślubów i wesel zna się jak mało kto. Dzięki temu nie będziesz przytłoczony wieloma obowiązkami i będziesz mieć poczucie, że organizacja jest pod kontrolą fachowca. Poza tym osoba z wieloletnim doświadczeniem w tej branży podpowie, gdzie najlepiej zamówić auto do ślubu, a gdzie kwiaty. Zna się na cenach i jakości usług wielu firm. To pozwoli nam zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy. To kolejny argument przemawiający za tym, by zatrudnić profesjonalnego organizatora ślubów.
Postaw na relaks, a nie dowiesz się, co to stres przed ślubem
Mało, kto bierze to pod uwagę, bo utarło się, że to po ślubie Młoda Para wyrusza w podróż poślubną. Jednak może warto zwolnić tempo życia właśnie przed tak ważnym dniem? Wyjazd poza miasto, szybki wypada do SPA, a może weekend w ulubionym miejscu – każdy z tych pomysłów wart jest rozważenia tuż przed ślubem. Tylko człowiek wypoczęty, w pełni zrelaksowany może cieszyć się z tego, że wstępuje w związek małżeński. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że dbanie o relaks i harmonię ducha rewelacyjnie wpływa na nasz wygląd zewnętrzny. Nienaganna prezencja to przecież to na czym zależy każdej Pani Młodej i Panu Młodemu.
Zadbaj o swoje wnętrze!
Liczy się nie tylko to, co widać na zewnątrz, ale też to, co ukryte w naszym wnętrzu. Dlatego dobrym pomysłem jest też pójście przed ślubem do psychologa. To pozwoli znaleźć tak potrzebny wewnętrzny spokój. Psycholog podpowie jak można skutecznie rozładować kumulujące się w nas napięcia, które wywołuje stres przed ślubem. To mogą być długie spacery, aktywność fizyczna czy realizacja swojego hobby. Coś co pochłonie nas bez reszty, odwróci uwagę od zbliżającego się stresującego wydarzenia i pozwoli też złapać dystans do tego, co się wokół dzieje.
Podsumowanie
Organizacja ślubu pochłania nie tylko wiele środków finansowych, ale też pokładów czasu i energii. Rozdźwięk pomiędzy wygórowanymi oczekiwaniami jakie mamy, a możliwościami organizacji ślubu zgodnie z naszymi zamierzeniami i wizjami może powodować wiele niepotrzebnych napięć. I tutaj trzeba podkreślić, że stres przed ślubem nie jest zalecany, bo zwyczajnie może popsuć ten wielki dzień. Ten powinien kojarzyć się z czymś przyjemnym, wyczekiwanym, a nie ze żmudną organizacją i nerwowym załatwianiem w biegu wszelkich wymaganych formalności. Panna Młoda, która jest zestresowana i niezadowolona z tego jak przebiegała organizacja ślubu będzie miała skwaszoną, niezadowoloną minę. Nikt nie chce źle się czuć i wyglądać w dniu swojego ślubu. To ma być maksymalnie szczęśliwy dzień wypełniony radością. Jedyne łzy jakie mogą się pojawić to łzy szczęścia!
Zobacz też:
- Czop porodowy – czy jego odejście oznacza, że rozpoczął się poród?
- Czy karetka przyjedzie do porodu? Kiedy należy ją wezwać?
- Ile trzeba mieć zwolnienia, żeby dostać odszkodowanie?
- Śmiertelny wypadek i pożegnanie zmarłego
- Czym jest stres? Czy istnieją skuteczne metody radzenia sobie ze stresem? Do czego prowadzi długotrwały stres?
- Organizacja systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w Polsce – służba pacjentom w stanie zagrożenia zdrowia lub życia
- Ile może wynosić odszkodowanie za złamany nos?
- Jak złamać nogę? Wołanie o pomoc czy nowa moda wśród dzieci i młodzieży?