Baza leków

Sinecod – zastosowanie, dawkowanie, przeciwwskazania

Męczy cię uciążliwy kaszel, ale nie masz pojęcia, jak odróżnić mokry od suchego? Sinecod to lek stosowany właśnie w takich przypadkach. Sprawdź, w jakiej postaci można go przyjmować i dowiedz się, jakie są przeciwwskazania, a także możliwe skutki uboczne jego przyjmowania. 

Sinecod – co to jest?

Sinecod jest lekiem dostępnym zarówno w postaci syropu, jak i kropli doustnych. Stosują go pacjenci z objawami suchego lub mokrego kaszlu. Substancja czynna leku to cytrynian butamiratu. 

Sinecod – zastosowanie

Lek ten jest pomocny w zwalczaniu objawów suchego i mokrego kaszlu, który pojawia się między innymi w przebiegu przeziębienia i grypy. Co ważne, zaleca się jego stosowanie przy obu rodzajach kaszlu. To istotne ułatwienie, jeśli masz problem z ich rozróżnieniem.

Sinecod – dawkowanie i droga podania

Lek Sinecod dostępny jest bez recepty. Możesz go otrzymać w postaci syropu lub kropli doustnych. Dokładna dawka leku zależy przede wszystkim od wieku pacjenta, a także od wybranej formy leku. Jednak trzeba pamiętać o tym, że jest to lek do krótkotrwałego stosowania. Nie powinno się go zażywać dłużej niż przez tydzień. 

  1. U osób dorosłych dawka zazwyczaj wynosi 15 ml (4 razy na dobę);
  2. U młodzieży powyżej 12. roku życia to 15 ml (3 razy na dobę).
  3. Dla dzieci od 6. do 12. roku życia dawka to 10 ml (3 razy na dobę);
  4. Dawka dla dzieci od 3. do 6. roku życia wynosi 5 ml (3 razy na dobę). 

Sinecod – przeciwwskazania do stosowania

Nie każdy może stosować lek Sinecod. Jednym z najważniejszych przeciwwskazań do przyjmowania leku jest nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem, zanim zdecydują się na jego stosowanie. 

Sinecod – możliwe działania niepożądane

Sinecod, tak jak wiele innych leków, może powodować skutki uboczne. Do najczęstszych dolegliwości zalicza się między innymi: 

  • nudności i wymioty;
  • biegunkę;
  • wysypkę;
  • nadmierną senność. 

Sinecod to popularny lek dostępny bez recepty. Pomaga zwalczyć objawy suchego lub mokrego kaszlu. Jednak pamiętaj, aby przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki, która dołączona jest do opakowania.


Zobacz też:
Archiwum: grudzień 2023