Mensil to dostępny bez recepty preparat na erekcję. Może być stosowany przez dorosłych mężczyzn mających problem z uzyskaniem oraz utrzymaniem wzwodu. Niezalecany dla cierpiących na problemy układu krążeniowo-naczyniowego. Nie może być przyjmowany przez kobiety.
Mensil – co to jest?
Mensil to lek na potencje. Stosują je mężczyźni mający trudności z wywołaniem lub podtrzymanie erekcji w trakcie stosunku seksualnego. Lek Mensil jest preparatem dostępnym bez recepty. Zawiera substancję czynną sildenafil. Nie podlega refundacji.
Na rynku można spotkać lek Mensil w formie tabletek do żucia i rozgryzania. Opakowania zawierają 2, 4 lub 8 sztuk preparatu.
Działanie leku jest obwodowe, wywołujące erekcję. Do uzyskania zadowalających efektów niezbędna jest stymulacja seksualna. Erekcja nie pojawia się samoczynnie. Lek Mensil jest preparatem wchłaniającym się bardzo szybko. Najlepsze efekty można uzyskać, stosując go na czczo.
Mensil – zastosowanie
Lek Mensil może być zażywany wyłącznie przez dorosłych mężczyzn borykających się z zaburzeniami erekcji. Kluczowym wskazaniem są trudności lub brak możliwości utrzymania bądź uzyskania erekcji na czas wystarczający do odbycia stosunku seksualnego.
Mensil – dawkowanie i droga podania
Lek Mensil należy zażywać doustnie. Jest to preparat kierowany do mężczyzn po 18 roku życia, cierpiących na zaburzenia erekcji.
Preparat należy zażywać zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce. Najlepsze efekty uzyskuje się po przyjęciu 1 tabletki godzinę przed planowanym współżyciem.
Zażywając lek podczas posiłku, należy mieć na uwadze, że reakcja będzie opóźniona oraz osłabiona. Najwyższe działanie ma miejsce po zażyciu leku na czczo.
Nie należy przyjmować w ciągu doby większej dawki leku. Jedynym wyjątkiem jest zalecenie lekarskie. W takiej sytuacji możliwe jest zwiększenie dawki z 25 mg nawet do 100 mg.
U pacjentów cierpiących na zaburzenia czynności wątroby lub nerek, niezalecane jest przekraczanie dawki 25 mg.
Mensil – przeciwwskazania do stosowania
Lek Mensil nie może być stosowany przez osoby, u których występuje nadwrażliwość na substancję czynną, bądź składniki pomocnicze.
Dodatkowymi przeciwwskazaniami do zażycia leku Mensil są:
- choroby układu sercowo-naczyniowego,
- niedawno przebyty zawał lub udar,
- hipotonia,
- degeneracja zmiany siatkówki,
- stosowanie innych inhibitorów PDES.
Lek Mensil zawiera aspartam i laktozę. Nie zaleca się przyjmowania preparatu u osób cierpiących na nietolerancje.
Osoby niemające problemu z erekcją, osoby poniżej 18 roku życia oraz kobiety nie mogą zażywać leku Mensil.
Podczas zażywania leku Mensil nie zaleca się spożywania nadmiernych ilości alkoholu, ponieważ ma on działanie blokujące erekcję i sprawność seksualną.
Mensil: możliwe działania niepożądane
Przy zażywaniu leku Mensil istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych. Bardzo często zdarzają się zawroty głowy oraz specyficzne zaburzenia widzenia, objawiająca się widzeniem jednobarwnym.
W sporadycznych sytuacjach mogą pojawić się także problemy żołądkowo-jelitowe.
W razie wystąpienia niepokojących objawów, takich jak ostra reakcja alergiczna lub zaburzenia rytmu serca, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Zobacz też:
- Zioła na potencję – naturalne metody wspierania organizmu mężczyzny. Które są zalecane?
- Viagra – niebieskie tabletki, które zwiększają erekcję. Co warto o nich wiedzieć?
- Euthyrox – dawkowanie, zastosowanie, działania niepożądane. Kiedy należy przyjmować Euthyrox? Czy można popijać go kawą? Czy wpływa na wagę?
- Gripex – zastosowanie, dawkowanie, działania niepożądane. W jakim celu podaje się lek Gripex? Czy jest bezpieczny w ciąży i podczas karmienia piersią?
- Opokan – zastosowanie, dawkowanie, działanie niepożądane. W jakim celu się go stosuje?
- Vigantol – dawki, droga podania, skutki niepożądane
- Bravera Control – skład, zastosowanie, działania niepożądane
- Skudexa – zastosowanie, dawkowanie, działania niepożądane. W jakich sytuacjach podaje się lek Skudexa? Czy jest bezpieczny w ciąży? Ile razy można zażyć lek?