Upały, wielogodzinne chodzenie na wysokich obcasach i ciąża to jedne z wielu stanów, kiedy nasze nogi i kostki zwiększają swoją objętość i puchną. Jakie zioła na opuchnięte kostki stosować, aby szybko pozbyć się niekomfortowego problemu? Czytaj dalej!
Tzw. efekt ciężkich nóg to częsta dolegliwość, zwłaszcza kobiet. Zmęczone nogi i nabrzmiałe kostki domagają się szybkiego działania, najlepiej kąpieli ziołowej. Skutecznie działają również maści, w których składzie znajduje się wiele cennych ekstraktów z roślin np. kasztanowca, arniki, czy też mięty. Jakie zioła na opuchnięte kostki wybrać? Co przyniesie natychmiastową ulgę?
Zioła na opuchnięte kostki — kasztanowiec zwyczajny
Kasztanowiec zwyczajny (łac. Aesculus hippocastanum L.) to surowiec stosowany przede wszystkim w kremach i żelach na opuchliznę nóg. Wyciąg z tej rośliny działa przeciwbólowo, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Składniki aktywne kasztanowca zwyczajnego wzmacniają naczynia krwionośne, co pozwala także na pozbycie się ze skóry nóg niechcianych pajączków.
Zioła na opuchnięte kostki — lawenda wąskolistna
Lawenda wąskolistna (łac. Lavandula angustifolia) kojarzy nam się przede wszystkim z pięknym zapachem i wyglądem. Kąpiel z dodatkiem olejku eterycznego z rośliny odpręża i relaksuje, a także pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu potu ze stóp. Ponadto lawenda poprawia krążenie krwi, co pomaga szybciej pozbyć się dokuczliwych obrzęków. Latem, warto często wykonywać zimne okłady z olejkiem lawendowym. Gazą należy otulić ciasno stopy i łydki, aby w kilka minut poczuć wyraźną ulgę.
Zioła na opuchnięte kostki — mniszek lekarski
Mniszek lekarski (łac.Taraxacum officinale), często błędnie mylony z mleczem, wyróżnia się wieloma prozdrowotnymi zaletami. Stosowany jest w medycynie naturalnej od setek lat. Herbatka z mniszka wykazuje właściwości moczopędne, co pozwala szybko pozbyć się z organizmu zalegającego płynu i toksyn. Napar z zioła warto zatem pić często, zwłaszcza latem.
Zioła na opuchnięte kostki — mięta lekarska
Mięta lekarska (łac. Mentha ×piperita L.), znana również jako mięta pieprzowa wyróżnia się głównie orzeźwiającym zapachem i smakiem. Olejek eteryczny ma właściwości chłodzące, co doskonale sprawdza się w przypadku opuchniętych nóg i stóp. Zimna kąpiel z dodatkiem kostek lodu i kilkoma kroplami naturalnego olejku miętowego to obowiązkowy zestaw dla osób, które walczą z opuchlizną kostek.
Zioła na opuchliznę nóg działają szybko, przynoszą ulgę i są bezpieczne w stosowaniu. Są dostępne w każdej aptece bez recepty.
Zobacz też:
- Puchnie prawa noga: przyczyny i skutki
- Spuchnięta powieka – co zrobić?
- Zioła na depresję — co wspomaga leczenie depresji?
- Zioła na uspokojenie – naturalne i skuteczne metody redukcji stresu. Zioła na wyciszenie i bezsenność
- Zioła na stawy – naturalne sposoby na bóle reumatyczne. 10 ziół o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym
- Ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce? Sprawdź!
- Skręcenie kostki – odszkodowanie. Kiedy ubezpieczyciel (ZUS) je wypłaci?
- Zioła na oczyszczenie organizmu — zestawienie